Bir yazılımcı blogu için fazla duygusal bir başlık oldu ama gerçekten öyle.

YENİ BİR SAYFA AÇTIM!

Son 5 yıldır tam zamanlı olarak çalıştığım işimden istifa ettim ve kendi işimi kurma yolunda ciddi adımlar attım. Bir sen eksiktin dediğinizi duyar gibiyim :)

Yıllardır aklımın bir köşesinde duran hayallerimi artık hayata geçirmenin vakti geldi. Çok sevdiğim bir arkadaşımla sohbet sırasında "hadi biz de kendi işimizi kuralım" gibi bir laf attık ortaya, ama o lafı o mu attı ben mi attım hatırlamıyorum :) derken birdenbire karar verdik bir an önce uygulamaya geçtik.

Yaptığımız/yapacağımız iş belli, birbirinden güzel tasarımlar yapıp onları harika web sitelerine veya şahane mobil uygulamalara çevireceğiz, hepsi bu...

Üstelik ortağımla aynı yerde çalışıyoruz, hemen istifalarımızı verdik ve bir ofis arayışına koyulduk, çok fazla geçmeden uzun zamandan beri kullanılmayan bir yer bulduk. İçeriye ilk girdiğimizde herşey o kadar kötüydü ki. Kabarmış duvarlar, toz pislik içinde çürümüş camlar, örümcek ağı tutmuş duvarlar, üstelik tuvaleti ve mutfağı hatta kapısı bile yok (camdan girip çıkıyoruz).

Hemen kolları sıvadık, bir firma ile anlaştık, önce bir tuvalet ve mutfak sonra giriş için kullandığımız camın yıkılması arkasından kapı yapılması, duvar kağıtlarının sökülmesi, boya, pimapen, parke derken bu sabah içeriye girdiğimde yoktan var ettiğimizi fark ettim. Sağolsun ortağım çok emek verdi bu işlere.

Bu tadilat ve koşuşturma sırasında birçok güzel iş bağlantıları kurduk, çok şahane insanlarla tanıştık. Açılışımıza yaklaşık 1 hafta kadar vakit var ve koşuşturma hala aynı tempoda devam ediyor. Tahminimce artık hiç bitmeyecek :)

Eskiden birlikte çalıştığım ekip arkadaşlarım ve şirket yöneticileri dün akşam benim için çok güzel bir veda gecesi hazırlamışlar, sağolsunlar. Büyüklerimden küçüklerimden birçok tavsiye, fikir aldım.

Ne diyelim, YEPİSYENİ bir ajans küllerinden doğuyor (bu lafı da hiç sevmem)

Yazımı okuyan dostlar, Bodrum'a yolunuz düşerse veya Bodrum'da olan varsa mutlaka bir kahve içmeye beklerim. Şirket açılış işlerimizi hallettikten sonra şirket isim ve adres bilgilerini sosyal medyadan paylaşacağım.

Şimdilik anlatacaklarım bu kadar. Uzun zamandır birlikte çalıştığım ekip arkadaşlarıma EYVALLAH, yeni tanışacağım herkese MERHABA diyorum.

Takipte kalın...