Bugün, haberi ilk yukarıdaki tweet ile aldığım ve çok ilgimi çeken bir konuyu yazmak istedim. indir.com'un düzenlediği “mobil uygulama ödülleri 2014” birbirinden değerli jüri üyeleri ve birbirinden güzel hediyelerle başlıyor.

Ülkemizdeki mobil uygulama ekosistemine destek vermek amacıyla düzenlenen bu yarışma, mobil uygulama geliştiricileri için çok önemli. Bu tip organizasyonların düzenlenmesi hem sektörün gelişimine katkıda bulunur hem de uygulama geliştiricileri motive ederek ortaya daha iyi bir ürün çıkmasını sağlar.

18 Nisan tarihinde halk oylaması yapılarak en iyi 10 uygulama ile ilk elemeler tamamlanacak, sonrasında finale kalan uygulamalar kullanılabilirlik, fonksiyonellik, yaratıcılık ve özgünlük kriterleri ile jüri tarafından değerlendirilerek ilk 3’e giren uygulamalar birbirinden güzel hediyelerin sahibi olacak.

Yarışma detaylarını http://www.indir.com/yarisma/ adresinden öğrenebilir ve yarışmaya katılabilirsiniz. Şu ana kadar başvuru yapan uygulamalar açıklanmıyor ama az çok hangi uygulamaların başvuracağını tahmin edebiliyorum :)

İşte ödüller;

indir mobil uygulama yarışması