En üretken günlerimden biri, 1,000 satır kaynak kodu çöpe attığım gündü. Ken Thompson
Blogum BETA RC Sürümüyle Yayında

Blogum BETA RC Sürümüyle Yayında

Merhabalar, biliyorsunuz ki blog um hazır wordpress falan değil tamamen el yazması bir scripttir, beta sürümünü yaklaşık 2 ay önce yayına almıştım tasarım ve performans açısından çok kötü yorumlar geldi :) zaten adı üstünde beta :). Yaklaşık 1 - 1.5 aydan. Devamı »

Pardus 2011.2 Gerçekten İyi

Pardus 2011.2 Gerçekten İyi

Uzun zamandan beri ubuntu ve türevlerini kullanmaktaydım, geçenlerde birde şu bizim yerli malı yurdun malı herkez bunu kullanmalı pardusumuza bakayım ne alemde dedim, hemen güzel bir dvd ye çekip sistemi kurdum, bu sefer gerçekten iyi iş çıkarmış pardus ekibi. Elimde bir. Devamı »

Php İle IP Bulmak

Php İle IP Bulmak

Php ile kullanıcı ip sini bulmak için kullandığım küçük bir fonksiyonumu, paylaşmak istedim.. function IPAdres(){ if (!empty($_SERVER['HTTP_CLIENT_IP'])){ $ip=$_SERVER['HTTP_CLIENT_IP']; }elseif (!empty($_SERVER['HTTP_X_FORWARDED_FOR'])){ $ip=$_SERVER['HTTP_X_FORWARDED_FOR']; }else{ $ip=$_SERVER['REMOTE_ADDR']; } return $ip; }. Devamı »

Php SefLink Fonksiyonu

Php SefLink Fonksiyonu

Yaptığım sitelerde kullandığım küçük ama bir o kada etkili bir fonksiyon, bence bir php cinin olmazsa olmazı... function seflink($s){ $tr = array('ş','Ş','ı','İ','ğ','Ğ','ü','Ü','ö','Ö','ç','Ç'); // Türkçe karakterlerin çevirlecegi karakterler $en = array('s','s','i','i','g','g','u','u','o','o','c','c');. Devamı »