İlk olarak; sorunu çözün. Sonra, Kodlayın. John Johnson
2.0 BETA İle Merhaba

2.0 BETA İle Merhaba

Aylardan beri 2-3 günde 1 veya 2 saat zaman ayırarak, işten güçten zaman buldukça kodun içine gömülerek tamamladığım yeni blogumu yayına açmaktan gurur duyuyorum :) Bu tasarım ile eski tasarımı karşılaştırınca gözlerim yaşarıyor :) Sırasıyla yaptıklarımı yazarak bu defteri kapatmayı düşünüyorum,. Devamı »

Xbox 360 Videoları

Xbox 360 Videoları

Bu aralar oyun konsolları ile aram iyi sayılır, Microsoftun muhteşem aleti xbox ın birkaç videosunu paylaşmak istiyorum, iyi seyirler... Genel tanıtım videosu... Bu da şahane aletin şahane milo su, aslında bu videoyu yapay zeka bölümünde paylaşmayı düşünuyordum da arada kaynasın :). Devamı »

Nedir Bu Yapay Zeka?

Nedir Bu Yapay Zeka?

Yapay Zeka ingilizce adıyla Artificial Intelligence denilen şey yıllarca insanlar tarafından, makinelerin insanlarla konuşabilmesi olarak hayal edilsede aslında iş öyle değildir! Tamam yapay zeka dediğimiz şey makinelerin insanlarla konuşabilmesini de kapsar, bunun yanı sıra ilgili alanda geliştirilen yazılımların yapabildikleri ; zeki. Devamı »

CSS  İle Yeni Türk Lirası İkonu

CSS İle Yeni Türk Lirası İkonu

CSS @font-face ile yeni Türk lirasının kullanımını paylaşmak istedim. TC Merkez Bankasının yayınladığı yazı tipi olan AbakuTLSymSansRegular ı ekleyerek başlayalım işe, ilgili fontu buradan indirebilirsiniz. @font-face ile fontu ekleyelim @font-face { font-family: 'AbakuTLSymSansRegular'; src: url('abakutlsymsans.eot');. Devamı »