Programlama seks gibidir, bir yanlışlık yaparsanız, hayatınızın sonuna kadar destek olmak zorundasınız. Michael Sinz
iPad2 İçin Kullandığım Bedavacı Uygulamalar

iPad2 İçin Kullandığım Bedavacı Uygulamalar

Biliyorsunuz ki AppStore da uygulama geliştiriciler belirli dönemlerde uygulama ve oyunlarını ücretsiz dağıtıyor, ve bunları takip etmek neredeyse imkansız. Bedava uygulamaları takip edebilmek için IPad 2 de kullandığım 2 uygulamadan bahsedeceğim bugün, google da "free day of app" diye aratırsanız. Devamı »

CSS Placeholder Seçicisi İle Renklendirme

CSS Placeholder Seçicisi İle Renklendirme

Bir HTML5 attribute u olan placeholder ı bu yazımda yazmıştım, fakat placeholder tanımlanan inputun placeholder rengini değiştirmemiştik, bu yazıda Webkit ve Moz tarayıcılarda placeholder seçicisini kullanacağız. Öncelikle bir placeholder değeri olan input oluşturalım. <form id="form"> <p><input name="isim" type="text" placeholder="Adınızı Girin"/></p> <p><input name="soyisim" type="text" placeholder="Soyadınızı. Devamı »

Google’dan 1 Nisan Şakası: 8-Bitlik Google Haritalar

Google’dan 1 Nisan Şakası: 8-Bitlik Google Haritalar

Yine sevgili google mühendislerinin işi gücü yok galiba ki 1 nisana özel 8-Bitlik google maps hazırlamışlar, http://maps.google.com/ adresine girerek test edebilirsiniz, haritayı arkadaşınıza gönderin, ve zoom yapmasını söyleyin, arkadaşınız haritayı yakından görüntülemek istediğinde "Sisteminiz 8-bitlik hesaplamaları kaldıracak donanıma sahip olmayabilir" hatasını aldığında. Devamı »

Google Developers Online Sayfa Hız Testi

Google Developers Online Sayfa Hız Testi

Biliyorsunuz ki google ın yeni arama algoritması ile gelen yeniliklerden birisi de sayfa hızı ile ilgili. Yani sayfanız ne kadar hızlıysa google arama sonuçlarında  o kadar üst sıradasınız. Peki sayfanızın hızı google standartlarına uygun mu? Cevabı yine google dan. Google. Devamı »

HTML5 Contenteditable Kullanımı

HTML5 Contenteditable Kullanımı

Merhaba arkadaşlar, bu makalemde HTML5 ile gelen yeni bir özellikten bahsedeceğim. Contenteditable eleman içeriğinin düzenlenebilir olup olmadığını ayarlamak için kullanılır. Alabileceği Değerler: (true, false) true değeri atanmışsa eleman içeriği kullanıcı tarafından düzenlenebilir/değiştirilebilir. false değeri atanmışsa eleman içeriği kullanıcı tarafından değiştirilemez. Eğer bu özellik bir. Devamı »