İyi bir BT mimarisi çoğunlukla anlaşmazlıkların anlaşmasıdır. İyisi ve kötüsü de anlaşmazlık içerir fakat kötü mimariler, nasıl olacağına dair anlaşmadan mahrumdur. Roger Sessions
Arama Motorları ve Sosyal Medya Servisleri İçin Meta Tag'ler

Arama Motorları ve Sosyal Medya Servisleri İçin Meta Tag'ler

Son zamanlarda başladığım tüm projelerde kullandığım meta tag'leri yazmak istedim. Bu meta etiketlerini projelerinizde illaki kullanmak zorunda değilsiniz, kullanırsanız sayfalarınız paylaşıldığında, tweetlendiğinde görünümü daha güzel oluyor, ayrıca facebook open graph api ile sayfanızı sorgullattığınızda daha ölçeklenebilir bir veri elde ediyorsunuz. Arama. Devamı »

Mobil Site Haritası (Sitemap) Yapısı

Mobil Site Haritası (Sitemap) Yapısı

Mobile cihaz kullanımı gittikçe artıyor ve tabiki mobile seo konuları da bununla birlikte bu aralar çok sık gündeme gelmeye başladı. Ben de öğrendiklerimi bu kategori altından sizlerle paylaşacağım. Mobile sitemap için google'ın webmaster yardım sayfasında bize tavsiye ettiği bir yapı. Devamı »

Google Arama Trendleri İle Doğru Keywords Seçin

Google Arama Trendleri İle Doğru Keywords Seçin

Merhaba arkadaşlar, biliyorsunuz ki son günlerde insanlar SEO ile yatıp SEO ile kalkıyor, bu işin olmazsa olmazlarından birisi de keywords. Sayfanıza keywords seçerken dikkat etmemiz gereken en önemli şey seçtiğimiz kelime ya da kelimelerin sayfa içeriğimize uygun olmasıdır. Mesela sizin bebek. Devamı »