Bir programcının en belli başlı üç özelliği: tembellik, sabırsızlık ve kibirdir. Larry Wall
iCup - Konsept Kahve Fincanı Tasarımı

iCup - Konsept Kahve Fincanı Tasarımı

Uzun zamandan beri takip ettiğim ve yaptığı işleri gönülden takdir ettiğim illustrator Tomislav Zvonarić'in tasarladığı konsept kahve fincanı gerek fikir olarak, gerekse uygulama olarak tam anlamı ile harika bir ürün. Benim gibi apple fanları için tasarlanmış ürün apple logosu şeklinde hazırlanmış fincan,. Devamı »

jQuery Alt Grup Filtreler

jQuery Alt Grup Filtreler

Aslında burada bahsedeceğim filtreler CSS3 ile gelen özelliklerdir, henüz günümüzde kullanılan tarayıcıların tamamı bazı seçici ve filtreleri desteklemediği için jQuery bölümünde anlatmak daha mantıklı olur diye düşündüm. jQuery tarayıcıların CSS yorumlayıcıları tarafından henüz tanınmayan (desteklenmeyen) seçici ve filtreleri kendi içinde birtakım. Devamı »

HTML 5.1 Sayfa Yapısı

HTML 5.1 Sayfa Yapısı

4 Şubat 2014 itibari ile HTML5 üzerinde minör değişikliklere gidildi. <main> etiketinin HTML'e dahil olmasıyla beraber daha önce bahsettiğim HTML5 Sayfa Yapısı maalesef geçerliliğini yitirdi. Ayrıca bu sayfada bahsettiğim <section> ve <article> kullanımının yanlış olduğunu da öğrendim. Yanlış bilgi verdiğim için. Devamı »

HTML5 Main Etiketi

HTML5 Main Etiketi

Bugün HTML5 ile gelen ve genelde pek kullanılmayan bir etiketi yazmak istiyorum, zira döküman yapısını oluşturmamızda çok önemli bir rolü var. Daha önce buradaki yazı ile HTML5 sayfa yapısının nasıl olması gerektiğini incelemiştik, fakat <main> etiketi ile burada yazdıklarımın tamamı geçerliliğini. Devamı »

Tatminsiz ve Doyumsuz Müşteri Tipi

Tatminsiz ve Doyumsuz Müşteri Tipi

Makaledeki amacım meslektaşlarımın en çok muzdarip olduğu bir konuyu yazıp yaralarını deşmek değil, bizlerle çalışmak isteyen/çalışan müşterilere yol göstermektir. Yıllardan beri sektörde birçok iş yaptım, yaptığım işlerin bir kısmından çok zevk aldım, bir kısmını ise bir an önce kurtulmak için. Devamı »