Programlama işindeki ilerlemeyi satır sayısı ile ölçmek, uçak imalatı işindeki ilerlemeyi ağırlıkla ölçmek gibi olur. Bill Gates
Yeni Bir Tarayıcı: Vivaldi

Yeni Bir Tarayıcı: Vivaldi

Nur topu gibi yeni bir tarayıcımız oldu, adı Vivaldi. Vivaldi eski Opera SEO'su liderliğindeki 25 kişilik bir ekip ile geliştirilmiş bir web tarayıcı. Şu an kararlı bir sürümü henüz yok şimdilik sadece teknik önizleme sürümünü deneyebilirsiniz. Blink (Webkit sanıyordum) altyapısı ile. Devamı »

SASS Kurulumu ve Program Tercihi

SASS Kurulumu ve Program Tercihi

Sass Kurulumu Sass Ruby ile geliştirildiğinden, kullanabilmek için bilgisayarımıza Ruby kurmamız gerekiyor. Eğer Mac kullanıcısıysanız, OS X ile birlikte Ruby kurulu bir şekilde geliyor. Kurulum ve kullanım aşamalarında Komut İstemi (Windows için cmd.exe, Linux ve OS X için Terminal) yazılımlarına ihtiyacımız olsa. Devamı »

SASS ve SCSS’e Giriş

SASS ve SCSS’e Giriş

Kitap olarak hazırladığım Sass eğitiminin, tekrar üzerinden geçerek, blogum üzerinde bir yazı dizisi oluşturmanın en mantıklı seçim olacağından dün yazdığım blog yazısı ile bahsetmiştim. Yazı dizisinin ilk bölümünü hazırladım ve günde 1 makale olarak yayınlamayı düşünüyorum. Keyifli okumalar. Genel Bakış Son kullanıcı. Devamı »

Kitap Yazmak Ya Da Yazmamak

Kitap Yazmak Ya Da Yazmamak

Bundan yaklaşık 1-1.5 ay önce Sass hakkında bir kitap yazmaya karar verdim. Amacım bu konuda yeterli Türkçe kaynak olmaması ve daha çok insana ulaşmasıydı. Uzun bir zamandan beri Sass kullanıyor/seviyor olmamın verdiği özgüvenle hemen işe koyuldum. Günlerce gecelerce yazdım, sildim,. Devamı »

Etiketler : sass, kitap yazmak, scss
Ücretsiz, Açık Kaynak Güzel Bir Blog Scripti

Ücretsiz, Açık Kaynak Güzel Bir Blog Scripti

Çok sevdiğim bir abimin, amacı sadece blog tutmak olanlar için hazırladığı ve kendisinin de kullandığı açık kaynak bu blog scriptine uzun zamandan beri sayfamda yer vermek istiyordum. Basit Blog İsminin basit blog olduğuna bakmayın boyundan büyük işler yapıyor :) PHP ve MySQL. Devamı »